Notice: Undefined index: product_id in /var/www/bizz.monolith.in.ua/catalog/model/catalog/article.php on line 22 Охос-дель-Саладо, плакат Планета Земля, видавництво Моноліт Бізз

Охос-дель-Саладо

 Вулкан Охос-дель-Саладо

 

Абсолютна висота: 6887 м.

Розташування: 27°06′34″ пд. ш. 68°32′32″ з. д.

Гірська система: Анди.

Гірський хребет: Центральноандське нагір'я.

Тип: шаруватий вулкан, складений із затверділих шарів лави (стратовулкан).

 

Тривалий час найвищим у світі активним вулканом вважали аргентинський Льюльяйльяко (за різними даними — від 6723 до 6739 м). Однак 1993 року, після понад 1300-річного спокою, прокинувся розташований у Чилі вулкан Охос-дель-Саладо і викинув невелику кількість попелу, а в його кратері виявили виходи пари й вулканічних газів — фумароли. Відтоді почесне звання найвищого активного вулкана перейшло до нього на радість школярів і вчителів, для яких вимовити «Льюльяйльяко» — справжня кара.

 

Назва Охос-дель-Саладо перекладається з іспанської як «витоки солоної річки». Йдеться про річку Ріо-Саладо, що починається в горах неподалік від вулкана. Поляки Юстин Войжніс і Ян Щепаньський стали першими альпіністами, котрі підкорили вулкан 1937 року. На шляху до вершини вони виявили сліди жертовних вівтарів інків — схоже, вулкан індіяни шанували як священну гору.

 

Крім усього іншого, Охос-дель-Саладо належить іще кілька рекордів. Це найвища точка Чилі і друга за висотою (після Аконкаґуа, розташованої за 600 км південніше) вершина Америки й усієї Західної півкулі. А ще тут розташоване найвище озеро Землі — у кратері, на висоті 6390 м над рівнем моря розташована водойма діаметром коло 100 м і завглибшки зо 10 м. Що ще дивніше, якщо врахувати, що вулкан стоїть на краю пустелі Атакама і вологи тут, щиро кажучи, не вельми багато — снігова шапка на вершині утворюється тільки в зимовий час.

 

А 21 квітня 2007 року чилійський спортсмен Ґонсало Браво на спеціально підготовленому автомобілі Suzuki SJ зумів піднятися схилом Охос-дель-Саладо на висоту 6688 м, установивши таким чином світовий рекорд сходження для автомобілів.

 

Автомобіль Suzuki SJ Ґонсало Браво на вершині Охос-дель-Саладо

Ця стаття з крутого проєкту «Розумний плакат Планета Земля»! Хочеш дізнатися про нього докладніше? Тоді тисни сюди!

 

А ще у нас є захоплюючі плакати «Сонячна система» і «Глибини океану».