Notice: Undefined index: product_id in /var/www/bizz.monolith.in.ua/catalog/model/catalog/article.php on line 22 Стрибок без парашута — Люк Айкінс, плакат Планета Земля, видавництво Моноліт Бізз

Стрибок без парашута — Люк Айкінс

 Стрибок Люка Айкінса без парашута з висоти 7 620 м

 

Висота стрибка: 7 620 м.

Тривалість вільного падіння: 2,5 хвилини.

Максимальна швидкість: 193 км/год.

 

30 липня 2016 американський каскадер Люк Айкінс вистрибнув із легкомоторного літака без парашута і, пролетівши приблизно 2,5 хвилини у вільному падінні, успішно приземлився на сітку розміром 30×30 м, натягнуту на рівні 20-поверхового хмарочоса.

 

Люк Айкінс — професійний парашутист, який здійснив 18 тисяч стрибків. За свою кар'єру він заснував парашутну школу, де навчає не тільки приватних учнів, а й тренує спецпризначенців США. Крім того, він працює каскадером і постановником трюків у Голлівуді (він працював із фільмами «Залізна людина 3» (2013), «Людина-мураха та Оса» (2018) і «Ґодзілла» (2014 року)). Айкінс консультував Фелікса Баумґартнера, котрий здійснив стрибок зі стратосфери з висоти 38,9 км.

 

Люк Айкінс

 

Рекордний стрибок без парашута відбувся на півдні Каліфорнії, над містечком Сімі-Валлі. Гільдія кіноакторів вимагала від Айкінса вдягнути парашут для вбезпечення, та він відмовився, оскільки це вельми збільшило б його масу і могло стати причиною травмування під час приземлення на сітку. 42-річний каскадер готувався до стрибка впродовж двох років. Щоб показати все, що відбувається, у прямому етері (трансляцію провадила американська телекомпанія Fox), разом із Люком із літака стрибнуло ще троє парашутистів: один із них знімав відео, другий залишав слід димовою шашкою, щоб розташування Айкінса в небі було видне з землі, а третій узяв у Люка кисневий балон перед тим, як усі троє відкрили парашути й відірвалися від спортсмена у вільному польоті. Швидкість падіння Айкінса становила приблизно 53 м на секунду. Сітка розміром як 1/8 частина футбольного поля з семикілометрової висоти була просто невеликою цяткою, тому навколо неї розставили спеціальні прожектори, а під самою сіткою була намальована велика квадратна мішень.

 

«Усе моє життя присвячене повітрю, авіації, польотам... Я сподіваюся, що це дає поштовх уяві, і що діти бачать науку, яка за всім цим стоїть», — сказав Люк після приземлення.


Приземлення Люка Айкінса в сітку


Стрибок Люка Айкінса без парашута 30 липня 2016 року


Ця стаття з крутого проєкту «Розумний плакат Планета Земля»! Хочеш дізнатися про нього докладніше? Тоді тисни сюди!

 

А ще у нас є захоплюючі плакати «Сонячна система» і «Глибини океану».