Notice: Undefined index: product_id in /var/www/bizz.monolith.in.ua/catalog/model/catalog/article.php on line 22 Супутники Starlink, плакат Планета Земля, видавництво Моноліт Бізз

Супутники Starlink

Вихід на навколоземну орбіту групи супутників системи Starlink

 

Маса: 227-260 кг

Термін експлуатації: 8 років

Тип: малий супутник зв'язку.

Кількість сонячних батарей: 1 шт.

Двигун: електростатичний (плазмовий), що працює на ефекті Голла, робоче тіло — криптон.

Навігація: за зірками і даними системи стеження за космічним сміттям Міністерства оборони США.

 

Компанія Ілона Маска SpaceX визначила за мету зробити швидкісний інтернет доступним у будь-якому місці земної кулі, навіть у найвіддаленіших куточках дикої природи, та водночас забезпечити його низьку вартість. Для цього вирішили вивести на 72 навколоземні орбіти в цілому майже 12 тисяч супутників, створивши глобальну супутникову мережу, що отримала назву Starlink.

 

Розробка проєкту почалася 2015 року, а вдалий запуск перших тестових прототипів відбувся 22 лютого 2018 року. У травні 2019 року на орбіту вивели першу групу з 60 супутників. на 12 вересня 2020 року після 12 запусків ракети-носія Falcon 9 на орбіту було виведено 713 супутників Starlink. Остаточно сформувати мережу планують до середини 2020-х років, почому ці супутники можна буде також використовувати для дослідницьких і наукових цілей.


Орбіти супутників Starlink

 

Кожен супутник Starlink має масу приблизно 260 кг і оснащений власним двигуном, що дає змогу підіймати їхню орбіту, маневрувати в космосі і сходити з орбіти після завершення терміну служби. Кожен такий апарат має одну сонячну батарею, чотири антени й датчики орієнтації за зірками.

 

Для користування інтернетом досить мати термінал розміром як коробка піци, який можна встановити всюди, звідки він зможе бачити супутники безпосередньо. Водночас деякі астрономи висловили припущення, що множинні супутники проєкту Starlink заважатимуть спостереженню зірок і віддалених космічних об'єктів, і перші-таки спостереження лише підтвердили ці побоювання, оскільки супутники — одні з найяскравіших і найшвидших об'єктів на нічному небі. У відповідь на це інженери компанії почали вживати заходів для зменшення впливу супутників на астрономічні спостереження. Наприклад, планується робити основу майбутніх версій супутників чорною, щоби знизити її відбивний ефект.


Супутники Starlink у нічному небі


24 жовтня 2020 року ракета SpaceX Falcon 9 запустила 60 супутників Starlink на орбіту з космічного стартового комплексу 40 на станції ВВС на мисі Канаверал у Флориді.


Ця стаття з крутого проєкту «Розумний плакат Планета Земля»! Хочеш дізнатися про нього докладніше? Тоді тисни сюди!


А ще у нас є захоплюючі плакати «Сонячна система» і «Глибини океану».