Кольорові слова


1. Мов зелений їжачок, має безліч гілочок.

Ти точно знаєш відповідь на цю загадку. Це ялинка!2. Біла, рум’яна, кров з молоком.

«Кров з молоком» — так іноді говорять про свіже, румяне обличчя, а також про людину з таким лицем. Саме така гарна дівчина виглядає з віконця!3. Білі руки роботи бояться.

Так кажуть про ледарів, адже вони не люблять бруднити своїх «білих рук» працею. Геть як ледащо, котре лежить біля грядки з морквою.4. Чорний мак, та смачний, а редька біла, та гірка.
Це і два подальші прислів’я повчають нас, що треба зважати не тільки на зовнішність. Те, що на перший погляд видається недобрим, усередині може бути пречудовим.5. І чорна курка білі яйця несе.

6. Чорна корова, а біле молоко дає.

7. Руки білі, а сумління чорне.

А тут — навпаки: гарне лице і вбрання не означають, що людина має славний характер. Наприклад, «герой» цього прислів’я краде чужі дрова.8. Ліпше пташці на зеленій вітці, ніж у пана в золотій клітці.

Це прислів’я — про волю, якої не заступить жоден скарб. А пташку й порожню клітку тобі, мабуть, уже вдалося знайти.9. Рудий мов полум’я.

Зверни увагу на рудого коня, який біжить неподалік багаття.10. Червоний як рак.

Так кажуть, коли людина паленіє (наприклад, від сорому або через хвилювання). Якщо зварити темно-зеленого зазвичай рака, то він почервоніє — так само, як щоки юнака з відром.11. Дорікає горщик чавунові, що чорний; аж гульк — і сам у сажі.

Це прислів’я — про тих, хто дорікає всім навколо, проте не помічає власних недоліків. Іще можна сказати «Чуже під лісом бачить, а свого й під носом недобачає».12. Позеленіти від заздрощів.Часто здається, що інші люди мають щось ліпше, ніж ти. Якщо постійно страшенно заздрити всім навколо, то можна й захворіти. Обличчя навіть набуває хворобливого («зеленого») кольору.13. Як голова сивіє, чоловік мудріє.

Ця приказка твердить, що старші люди мудріші J Та й справді, з віком ми набуваємо досвіду, знань, ліпше розуміємо світ. Отож навчайтеся, щоб із часом порозумнішати!14. Білий крук усюди білий.

Білими круками називають незвичайних людей, котрі чимось вирізняються. Часом на них навіть нападають за це. Втім, вислів «білий крук» має й інші значення. Наприклад, так називають рідкісні й раритетні книжки!15. Червень тому зелениться, хто працювати не ліниться.Це чудове прислів’я описує людей завзятих і працьовитих! У селах літо зазвичай було часом не для відпочинку і шкільних канікул, а для праці на городі й у полі. Зате восени такі добрі господарі й господині мали щедрий урожай.