Notice: Undefined index: product_id in /var/www/bizz.monolith.in.ua/catalog/model/catalog/article.php on line 22 Медицина, стаття до плакату - Навички і професії майбутнього

Медицина


Планомірний розвиток медицини дасть змогу перемогти багато невиліковних на сьогодні хвороб і значно збільшити тривалість життя, аж до безсмертя. Такі результати стануть можливими завдяки безперервному вдосконаленню в галузі геному (набору спадкової інформації) людини, розвитку нанотехнологій у медицині та фармацевтиці. Травматичні й небезпечні хірургічні операції відійдуть у минуле, а на зміну їм прийдуть малоінвазивні (що використовують точкові проколи або природні отвори) кібернетичні та нанотехнології. Разом із тим, безперечно, виникатимуть нові й нові захворювання, які поставлять перед лікарями майбутнього нові завдання, а отже, продовжиться і пошук розв’язань.

 ПЕРСПЕКТИВНЫЕ ПРОФЕССИИІТ-генетик


Кіберімплантолог


Наномедик


Тканинний інженер


Фахівець із превентивної медицини
ІТ-генетикДеякі хвороби виникають в людському організмі задовго до його появи на світ. Якісь із них проявляються одразу ж після народження, інші — з часом. Боротися з такими недугами дуже складно, бо вони не спричинені зовнішніми факторами, а закладені в самій природі людини — на генетичному рівні.

 

Є вроджені захворювання, які передаються разом зі спадковою інформацією від батьків. А є такі, що виникають у результаті мутацій, пов’язаних, наприклад, з поганою екологією.

 

Розвиток науки дав змогу розшифрувати генотип людини, завдяки чому ми отримали можливість виявляти дефектні гени. Виник новий напрям у медицині — генотерапія. Її основне завдання — вносити зміни в генетичний апарат для боротьби зі спадковими хворобами.

 

ІТ-генетик — це фахівець, який займається програмуванням геному відповідно до заданих параметрів. Назва професії виникла за аналогією з комп’ютерними програмістами.

 

Генотерапія успішно тестується на тваринах, і вже незабаром ми матимемо можливість лікувати в людей ті хвороби, які ще зовсім недавно здавалися безнадійними.

 

 

Потрібні царини знань (hard skills)
 

Особисті захоплення, що впливають на вибір професії


Ця професія саме для тебе, якщо ти полюбляєш:


• розгадувати головоломки;

 вивчати, як влаштована людина;

 складати пазли;

 довго сидіти на одному місці, займаючись улюбленою справою;

 порівнювати інформацію і знаходити невідповідності;

 працювати з дрібними деталями.

 

Характеристики професії


  


Пов’язані професії


Мікробіолог — фахівець із вивчення процесів виникнення захворювань у людей і тварин, а також механізмів впливу на ці процеси на молекулярному, клітинному чи генетичному рівні.

 

Ембріолог — фахівець, який займається дослідженням розвитку людського організму на ранніх стадіях (до народження).

 

Генний терапевт — фахівець із лікування спадкових захворювань через вплив на певні ділянки генетичного коду людини.

 КіберімплантологТривалий час люди, які втратили кінцівки на війні чи в результаті нещасного випадку, отримували натомість протез. То була примітивна заміна втраченої руки чи ноги. Рухати ним було майже неможливо.

 

Розвиток науки і техніки дав змогу створити штучні кінцівки, здатні виконувати всі потрібні дії. А 2014 року стався небувалий прорив — був представлений протез, яким людина може керувати, як власною рукою, ба більше — з його допомогою відчувати температуру, щільність і текстуру предмета, до якого торкається. Це стало можливо завдяки сотням убудованих сенсорів, які передають інформацію про об’єкт просто в мозок.

 

Ведуться активні роботи зі створення штучного ока. Воно має стати повноцінною заміною справжнього і повернути зір людям, які цього потребують. У перспективі — створення штучних пристроїв, що зможуть замінити внутрішні органи, які перестали функціонувати. Передбачається, що вони не лише повною мірою виконуватимуть усі функції, але й перевершать можливості організму, наділивши людину справжнісінькими надздібностями.

 

Лікар кіберімплантолог — це фахівець, який займатиметься підключенням електронно-механічного протеза безпосередньо до нервової системи людини. Це надзвичайно тонка й кропітка робота, що потребує досконального знання карти людського мозку та нервових закінчень.

 

 

Потрібні царини знань (hard skills) 


Особисті захоплення, що впливають на вибір професії


Ця професія саме для тебе, якщо ти полюбляєш:


• проєктувати робототехніку;

• вивчати, як влаштована людина;

• розбиратися в передових технологіях;

 довго сидіти на одному місці, займаючись улюбленою справою;

 збирати конструктор із дрібними деталями;

• розплутувати і з’єднувати дроти в електронних конструкторах.

 

Характеристики професії


  

Пов’язані професії


Біомехатронік — фахівець зі створення механічних протезних пристроїв з електронним керуванням, які можна підключати до нервової системи людини. Послуговується знаннями з робототехніки та нейронауки для досягнення найточнішої функціональної відповідності кібернетичного протеза живій кінцівці чи органу.

 

Кібераугментатор — фахівець зі створення кібернетичних пристроїв, що наділяють людину додатковими надлюдськими здібностями (силою, спритністю, органами чуття тощо).

 

Промисловий нейрокібернетик — фахівець із підключення складних промислових машин та виробничих ліній безпосередньо до нервової системи оператора для ефективного управління ними без використання додаткових пристроїв керування.

 НаномедикБільшість науковців сходяться на думці, що нанотехнології зроблять справжній переворот у медицині. Мікроскопічні роботи і сенсори, зібрані з молекул та атомів, неначе з конструктора, відкривають нові можливості в діагностиці й лікуванні найтяжчих захворювань.

 

Окремі молекули наноліків доставлятимуться безпосередньо до потрібних клітин в організмі зі щонайбільшою точністю. До того ж будуть набагато ефективніші за звичайні ліки, а всі побічні дії зведуться до мінімуму.

 

Медичні нанороботи розмірами до 3 мкм (0,003 мм) вільно проходитимуть через найтонші капіляри, пробираючись до будь-якої ділянки в організмі людини. Зможуть знищувати інфекції та ракові клітини, а також відновлювати пошкоджені тканини — зрощувати кістки і м’язи, усувати внутрішні кровотечі. Також передбачається, що медичні нанороботи оновлюватимуть клітини організму, що зазнають старіння. Це дасть змогу продовжити молодість і збільшити тривалість життя.

 

Наномедик — фахівець із наномедицини, який стежитиме за тим, щоб мікроскопічні ліки і роботи працювали належним чином. Він також збиратиме інформацію із сенсорів по всьому організму й діагностуватиме стан здоров’я.

  

 

Потрібні царини знань (hard skills) 


Особисті захоплення, що впливають на вибір професії


Ця професія саме для тебе, якщо ти полюбляєш:


• вивчати, як влаштована людина;

 розбиратися в передових технологіях;

 допомагати людям;

 працювати з мікроскопом;

 аналізувати великий обсяг інформації;

порівнювати дані та знаходити невідповідності.


Характеристики професіїПов’язані професії

 

Нанофармацевт — фахівець із виготовлення лікарських препаратів за допомогою нанотехнологій (збирання молекули лікарської речовини з окремих атомів чи фрагментів інших молекул).

 

Нанохірург — фахівець із хірургічних операцій, у яких використовуються нанотехнології. Такі операції відрізняються високою ефективністю та повною відсутністю розрізів і кровотеч.

 

Наносканер — фахівець із відстеження наночастинок у просторі (зокрема, в організмі людини). Розробляє та реалізує технології виявлення і точного визначення місця перебування нанопристроїв чи нанопрепаратів.

 

 


Тканинний інженерБувають ситуації, коли врятувати життя пацієнтові можна, лише замінивши його пошкоджений чи такий, що перестав функціонувати, орган здоровим. Це можливо, якщо інша людина добровільно пожертвує свій орган для пересадки. Така людина називається донором, а процес пересадки органів — трансплантацією.

 

Алексіс Каррель, який займався експериментальною трансплантацією життєво важливих органів, зокрема серця, 1912 року став лауреатом Нобелівської премії. Але, попри тисячі врятованих життів, і до сьогодні трансплантації ще далеко до досконалості. Серйозні труднощі пов’язані з пошуком донора. Чимало проблем виникає і з відторгненням пересаджених тканин організмом пацієнта. Донорські клітини часто сприймаються як щось чужорідне. Тому найкращими донорами вважаються близькі родичі. І навіть у цьому випадку потрібна тривала адаптація, яка не завжди проходить успішно.

 

Вирішити всі ці проблеми може перспективна біоінженерна технологія і нова професія. Тканинний інженер — це фахівець із вирощування повноцінних життєздатних органів і тканин людини з її власних клітин. Уже сьогодні науковцям удалося виростити в такий спосіб кровоносні судини та сечовий міхур. А в майбутньому тканинний інженер вирощуватиме серце, печінку і нирки. Жахливі опіки можна буде усунути завдяки спеціально вирощеній здоровій шкірі. До того ж ці органи і тканини будуть «рідними», а не пересадженими від іншої людини, тож зникне потреба шукати донора і побоюватися відторгнення після операцій.

 

  

Потрібні царини знань (hard skills) 


Особисті захоплення, що впливають на вибір професії


Ця професія саме для тебе, якщо ти полюбляєш:


 вивчати біологію та анатомію людини;

 розгадувати заплутані головоломки;

 знаходити рішення, які змінюють світ на краще;

• проводити експерименти з фізики та хімії;

• вирощувати рослини.

 

Характеристики професії


 

Пов’язані професії


Біоінженер — фахівець із цілеспрямованого змінювання властивостей живого організму для розробки й подальшого застосування нових методик у біології та медицині.

 

Біоінформатик — фахівець зі збору й аналізу даних про живі організми для використання в біоінженерних технологіях.

 

Біотехнолог — фахівець з упровадження досягнень біоінженерії для виготовлення харчів, ліків, вітамінів тощо.

 

 


Фахівець із превентивної медициниХворіти ніхто не любить. Попри те, що лікарі навчилися долати більшість недуг, сам процес лікування зазвичай не надто приємний — гіркі пігулки, болючі уколи, крапельниці... А як би було добре не хворіти взагалі!

 

Розвиток технологій дасть змогу виявляти хвороби задовго до прояву їхніх симптомів — за ранніми, ледь помітними ознаками. Уявіть, як ви вранці чистите зуби, а розумні сенсори в зубній щітці і дзеркалі над умивальником аналізують усі зміни, що сталися в організмі за минулу ніч. Допомагають їм у цьому розумний годинник чи фітнес-браслет на вашій руці. Уже сьогодні вони вимірюють пульс і рівень кисню в крові, а буквально завтра зможуть визначати кров’яний тиск та рівень цукру.

 

Фахівець із превентивної медицини збирає та аналізує інформацію про зміни у вашому організмі. За потреби він призначить вітаміни чи комплекс вправ, щоб перемогти хворобу ще до її проявів. Завдяки виявленню симптомів на досить ранніх стадіях людям уже не знадобляться сильнодійні ліки.

 


Потрібні царини знань (hard skills) 


Особисті захоплення, що впливають на вибір професії


Ця професія саме для тебе, якщо ти полюбляєш:


 читати книжки з біології та медицини;

• давати користь людям;

• порівнювати картинки чи різні дані і знаходити найдрібніші відмінності;

• довго сидіти на одному місці, займаючись чимось захопливим;

• вирішувати різнопланові завдання.

 

Характеристики професії


 


Пов’язані професії

Медичний аналітик — фахівець із дослідження та аналізу різних симптомів, матеріалів і медичних препаратів з метою попередження та профілактики захворювань.

 

Лікар з медичної профілактики (валеолог) — фахівець з виявлення факторів ризику порушення здоров’я та зниження їхнього впливу через застосування комплексних методів.

 

Профілактичний фармакотерапевт — фахівець із застосування ліків та вакцин для попередження захворювань.

Ця стаття з крутого проєкту «Розумний плакат "Навички і професії майбутнього"»! Хочеш дізнатися про нього докладніше? Тоді тисни сюди!


А ще у нас є неймовірно захопливий комплект розумних плакатів «Світ навколо».