Фотографії
Фотографії
Галерея
Розвороти книжки
Відео за темою
Атлас зниклих тварин
Оригінальний атлас-путівник світом вимерлих тварин. Великий формат, надзвичайно цікаві ілюстрації й величезний обсяг знань про істот, яких ми вже ніколи не зможемо побачити на власні очі.
Zwierzęta, które zniknęły
Kto jest winny zagłady syreny morskiej i dodo? Czy wilk straszny naprawdę był straszny? Czym jest paleontologia? Które muzea historii naturalnej mają najbogatsze zbiory? Na te i wiele innych pytań odpowiada nowa książka Nikoli Kucharskiej, z ogromnym rozmachem i precyzją odmalowująca świat wymarłych istot. Dzięki niej poznamy dawne płazy, gady, ryby, owady i ssaki, lecz także dowiemy się, jak wielka odpowiedzialność za los zwierząt spoczywa na człowieku. Ten ilustrowany przewodnik po historii życia na Ziemi to najlepszy podarunek dla młodych przyrodników.
- Дітям
- Для шкільного віку
- Розвиток дитини
- Від 7 до 14 років
- Світ навколо нас
- Пізнавальні видання
- Для читання дорослими дітям
Про книгу
Тварини, що зникли порівняно недавно, і ті, яких зазвичай визначають як доісторичних. Істоти небачених розмірів і зовсім крихітні. Коли й чому вони вимерли? Які причини їхньої загибелі? І що треба зробити, щоб не допустити знищення тварин у майбутньому?
Усі відповіді — в цій незвичайній книжці, на сторінках якої змальовано дивовижний світ вимерлих тварин. Ви дізнаєтеся, коли на Землі з’явилися перші земноводні, який клімат переважав у юрському періоді, хто першим вжив слово «динозавр», що буквально означає «страшна ящірка», що їли мамонти, чому вимерли дронт і морська корова, як полювали страхітливі шаблезубі тигри й безліч інших цікавих фактів.
Вирушайте в неймовірну подорож у просторі й часі з унікальним атласом у руках!
Галерея
Розвороти книжки
Цитати з книги
Тварини юрського періоду
В юрі — другому періоді мезозойської ери — клімат Землі був теплим і вологим. Середня температури повітря становила 20–30 °С. Рослинний світ буяв різноманітною пишною зеленню. Тут панували саговники, араукарія, гінкго, нові різновиди папоротей, хвощі й плауни. Тваринний світ натомість належав динозаврам, серед яких найбільшими були добродушні довгошиї велетні — завроподи. Також наприкінці юрського періоду найдавніші відомі нам птахи — археоптерикси — розправили крила, аби приєднатися до летючих птеродактилів — крилатих плазунів.
Динозаври і птерозаври
Динозаври з’явилися в тріасовий період і були домінуючою групою наземних хребетних від початку юрського періоду до кінця крейдового, після якого більшість їхніх видів загадково вимерла. Така ж доля спіткала птерозаврів, летючих рептилій, які підкорили небо у пізньому тріасі. Це були перші хребетні, які могли літати (тобто підніматися у повітря за допомогою сили м’язів).
Перші плазуни
Плазуни (інша назва — рептилії) з’явилися у карбон, або кам’яновугільний період. І хоча мільйони років тому з води почали виходити земноводні, проте сучасна наука вважає, що саме плазуни були першими хребетними тваринами, які мешкали на суші. І небезпідставно, бо саме плазуни стали тваринами, які зовсім не залежали від водного середовища, на відміну від земноводних, які відкладали яйця лише у воді.
Ранчо Ла-Брея (Лос-Анджелес, США)
Одне з найнезвичайніших місць палеонтологічних досліджень епохи пізнього плейстоцену. Тут у так званих «асфальтових озерах» загинуло багато доісторичних тварин, як-от американський лев чи смілодон. У музеї, що розташований тут, можна побачити скам’янілості тварин, яких власне видобули з пастки «асфальтових озер», а також ознайомитися із секретами роботи палеонтологів.
Синапсиди
Сьогодні плазунів, схожих на ссавців, ми називаємо синапсидами. Вони з’явилися на Землі в кінці кам’яновугільного періоду, а домінували у пермській добі і на початку тріасу. Раніше їх вважали плазунами, однак сьогодні ми знаємо, що вони були тісно споріднені із ссавцями. Крім того, синапсиди мали три типи зубів: різці, ікла та моляри. Також вважається, що спочатку це були холоднокровні істоти і лише в процесі еволюції в синапсидів розвинулася відносно постійна температура тіла, яка значною мірою не залежала від температури навколишнього середовища.
Перші земноводні
Перші земноводні з'явилися на Землі аж 395 мільйонів років тому в геологічну епоху, що отримала назву «середній девон». Цікаво, що найдавніші сліди першої земноводної тварини було знайдено у Захолмському кар’єрі на території Свентокшиського воєводства Польщі. Знайдені рештки свідчать про те, що ця істота відрізнялася від теперішніх тварин, бо мала характерні ознаки як земноводних, так і риб.
Блогерам та активним читачам!
Сподобалося видання? Якщо ви маєте блог з активною аудиторією від 25000 осіб та досвід огляду книжних новинок, то ми з радістю надішлемо на огляд безкоштовний примірник. Напишіть нам.
В огляді видання висловлюйтеся щиро, пишіть всі враження: і позитивні, і негативні. Нам необхідні тільки чесні й об'єктивні відгуки!
дані видання
Завантажити обкладинку книжки у високій якості.
Завантажити зображення видання у високій якості.
Завантажити актуальний прайс-лист видавництва.
- Обкладинка: тверда
- Розмір: 280х340 мм
- Кількість сторінок: 64
- Тип паперу: офсетний
- ISBN: 978-617-7966-24-0