Японські принципи розвитку дитини тепер і в Україні!

24 Вересня 2021       views 2028Дошкільний вік — ключовий період у житті дитини. Адже саме в цей час формуються найважливіші психічні процеси: сприйняття, мислення, пам'ять, мовлення. Приймаючи рішення, як розвивати свого малюка, багато батьків покладаються на перевірені методики. Перевірені — значить підтверджені часом і довірою інших батьків.Сьогодні ми пропонуємо вам ближче познайомитися з методикою, яка була вигадана понад 30 років тому в країні Вранішнього Сонця, де вже довгий час особливу увагу приділяють саме ранньому розвитку дітей.Йдеться про мегапопулярний метод навчання і розвитку дітей — японську методику Gakken.


Кілька слів про автора і творця методики Gakken.
Тридцять років тому в Японії відомий професор психології Акіра Таго, добре відомий західному світові як творець інтелектуальних ігор і головоломок для дорослих, вирішив зайнятися дослідженням психологічних особливостей та пізнавальних здібностей дошкільнят.Професор хотів знайти максимально ефективний варіант навчання, що розвиває не тільки необхідні навички, а й здатність дитини мислити.Він розробив інноваційну методику дошкільного розвитку малюка, і ця методика лягла в основу книжок, опублікованих найбільшим японським видавництвом Gakken. Так з'явилися робочі зошити Gakken Workbook - найпопулярніші підручники в Японії (їх уже продано понад 42 мільйони копій, і досі продається 1 мільйон копій щороку)!
Сукупний наклад серії Play Smart Workbook станом на березень 2021 року становить 800000 примірників.Вражаючі цифри! Вони говорять у першу чергу про якість пропонованої методики!Gakken Workbook завоювали такі світові нагороди, як Mom's Choice Awards® і National Parenting Product Awards (NAPPA):* Премія Mom's Choice Awards® (MCA) оцінює продукти і послуги, створені для дітей, сімей та вчителів.

 Програма визнана у всьому світі як еталон перевірки якості. Організація базується в Сполучених Штатах і протестувала тисячі товарів в більш ніж 60 країнах.

 


* Щорічна американська нагорода NAPPA понад 30 років присуджується найкращим продуктам для дітей.​
NAPPA — це програма з визнаною історією в Сполучених Штатах. Батьки та викладачі США покладаються на методи цієї програми, оскільки процес її оцінки проводиться після того, як продукт був випробуваний і протестований як батьками, так і дітьми. NAPPA орієнтована на продукти найвищої якості, які батьки зазвичай дарують своїм дітям, з-поміж іншого, на книжки, розвивальні іграшки, компакт-диски, DVD-диски і додатки.Робочі зошити Gakken Play Smart четвертий рік поспіль отримують нагороду National Parenting Product Awards (NAPPA) у США! Крім того, книги серії Play Smart:


— входять до десятки найкращих у жанрі «Дитячі головоломки» на Amazon;


— посідають 2-е місце в жанрі «Дитячі книжки з лічби» на Amazon;


— мають 77-е місце в загальному рейтингу книжок усіх жанрів у Сполучених Штатах.Тепер японські принципи розвитку дитини доступні і вам!


Серія Gakken Play Smart тепер видана і в Україні!

Які основні принципи методики Gakken?

 


Метод «крок за кроком»


Всі зошити створені таким чином, що завдання ускладнюються поступово, ледь помітно для малюка. Дитина, займаючись за зошитами, без поспіху освоює цілу серію навичок.


Похвала — рушій навчання


Японці радять хвалити дошкільнят якомога частіше. Вони впевнені, що саме похвала формує мотивацію до навчання. Навіть незначне досягнення дошкільняти — величезний крок на шляху до успіху.


Гра


Усі завдання в зошитах побудовані в ігровій формі, адже тільки так вони можуть сподобатися дітям. Тут враховано особливість пам'яті людини: ми запам'ятовуємо лише те, що викликає емоції і цікаве.


Самостійність


У методичних вказівках до зошитів згадана рекомендація допомагати малюкові, тільки якщо він звертається по допомогу. Не виправляти зроблене ним, не намагатися виконати ідеально. Дитина мусить бачити, що може самостійно впоратися з різними завданнями. І батьки теж повинні це бачити і вчасно хвалити малюка за досягнення.


Одна сторінка на день


З огляду на особливості психіки дошкільнят, зошити Gakken пропонують виконувати одне завдання (на одній сторінці) на день. І тільки якщо дитина проявляє ініціативу і хоче більше, — збільшувати тривалість занять.

 

 

 
Конкурентні переваги Gakken перед Kumon:

 


За системою Gakken навчають дітей у державних дитячих садах Японії.


Саме зошити Gakken стали базовими для навчання дошкільнят, оскільки сприяють розвитку логічного мислення у дітей, стимулюють творчий підхід до вирішення завдань і здатність до критичного мислення, а також підсилюють емоційний розвиток і асоціативне мислення.

 


Розумні зошити Gakken допомагають дитині розвинути різні базові навички.


На відміну від зошитів Kumon, які фокусують увагу дитини на розвитку одного навику, навчання з зошитами Gakken включає в себе повний спектр знань і умінь в одному посібнику.Завдання різноманітні, навіть якщо спрямовані на розвиток конкретного досвіду, вміння.


Весь проект у цілому і кожна книжка окремо спрямовані на комплексний розвиток малюка.

 


У кожному зошиті є багаторазова сторінка «Пиши / Стирай» для виконання творчих завдань.


На сторінці «Пиши / Стирай» дитина може записувати букви або малювати, а потім легко витирати написане.

 


Розробники зошитів урахували і таку деталь, як прагнення дітей отримати похвалу.


Саме тому до кожного посібника входять заохочувальні наліпки, якими батьки нагороджують дитину за кожне виконане завдання. Малюк може вибрати наліпку на свій розсуд і самостійно наклеїти на поле «Молодець».

 


Кожний зошит укомплектований також наліпками до вправ, щоб помножити цікавість малюка.


Наліпки до вправ націлені на багатоплановий розвиток дитини: у процесі виконання завдань вона розвиває координацію рухів руки, дрібну моторику, уважність тощо. Вчиться працювати зосереджено й старанно.

 


Також незаперечна перевага методики Gakken полягає в тому, що вона спрямована на розвиток фундаментальних навичок майбутнього дорослого: впевненість у своїх силах, здатність приймати рішення і вміння творчо мислити. При цьому паралельно формуються такі важливі базові «шкільні» навички, як-от увага, логіка, читання і лічба.

 


 Займаючись за робочими зошитами Gakken, дитина буде розвивати важливі навички:


— критичне мислення;


— лічбу і математичне мислення;


— кмітливість;


— уважність.

 


А також:— формуватиме навички спілкування та навички прийняття рішень;


— розширюватиме словниковий запас;


— розвиватиме творчі здібності;


— привчатиметься самостійно виконувати завдання.Усі зошити лінійки «Розумні ігри» згруповані в окремі серії за віковими групами:* 2–4 роки;* 3–5 років;* 4–6 років.

 

 Зошити серії «Розумні ігри» спрямовані на всебічний розвиток малюка. До того ж учитися з ними весело!  Дізнатися більше про робочі зошити серії «Gakken. Розумні ігри» ви можете в наступному відео:

Придбати книжки Gakken серії «Розумні ігри» українською мовою можна тут.Радимо прочитати